Кодекс честі активіста:

Член самоврядування в своїй громадській діяльності і у відносинах з друзями по активу прагне:

• Присвячувати свої час , талант , енергію іншим людям ; брати участь у реалізації високої місії самоврядування , не чекаючи винагород .
  • Бути прикладом добровільного суспільного служіння , щирим , справедливим , скромним , порядним , дорожити довірою своїх товаришів.
  • Виявляти відповідальність , милосердя і турботу до нужденних , виступати непримиренним противником соціальної несправедливості.
  • Цінувати і поважати думки своїх товаришів , дорожити честю самоврядування. Ні грубим словом , ні поганою справою , ні злим помислом не впускайте гідності активіста , добрими справами підтримувати авторитет самоврядування.
  • Удосконалювати свою особистість , не упускати можливість постійно і всебічно вчитися , освоювати і поважати безцінний досвід і мудрість старшого покоління , зберігати славні традиції активу.
  • Боротися з байдужістю , підтримувати соціальні та творчі ініціативи.
  • Бути вірним другом і соратником кожному активісту , робити все для того , щоб якомога більше людей надихалися ідеями самоврядування і ставали друзями твого колекти .

МЕХАНІЗМИ  РЕАЛІЗАЦІЇ  РОБОТИ  УС:

1. Створення організаційно-педагогічних умов для функціонування органів учнівського самоврядування.

2. Оновлення змісту виховної роботи.

3. Широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

4. Організацію лідерського руху.

5.Стімулювання соціально значущої спрямованості діяльності учнівського самоврядування.

6.Організацію взаємодії з громадськістю.

Учнівське самоврядування ДІЛИТЬСЯ НА РІВНІ:

1-й рівень - учнівське самоврядування в класі : кожен клас школи представлений як окремий , що має свою символіку ( назву, прапор , герб , девіз ) .

2-й рівень - загальношкільні учнівське самоврядування : учнівське самоврядування складають загальношкільні органи самоврядування - Президент , депутати Парламенту , міністерства.

3-й рівень - взаємодія з громадськістю: залучення батьків в управлінську діяльність , як на рівні класів , так і на рівні школи ;психолого-педагогічна освіта батьків з питань учнівського самоврядування.

У рамках програми кожен учень , залежно від своїх інтересів і потреб , організаторських та творчих здібностей може обрати справу до душі на якому-небудь з рівнів.

ФОРМИ Взаємодії:

• надання допомоги педагогам і учням;
  • проведення навчальних тренінгів, ділових ігор, і т.д.;
  • участь у шкільних, районних та обласних заходах;
  • забезпечення інформаційно-методичною літературою;
  • висвітлення діяльності виховного процесу засобами масової інформації;

РІЧНА циклограма ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВСЬКОГО АКТИВУ

Захід

Терміни

Методи і форми

1.

Засідання ради міністрів з планування заходів та іншої діяльності на чверть. Аналіз роботи.

На початку кожної чверті

Мозковий штурм

Президент, кабінет міністрів.

Звітне засідання міністерств.

1 раз на чверть

Дебати

Президент.

1.

Підготовка та проведення загальношкільних заходів.

Заступник директора з ВР, організатор

Президент, міністр культури і дозвілля.

1.

Організація чергування по школі, санітарний стан кабінетів і території навколо школи. Соціальна допомога ветеранам та учасникам ВВВ, інвалідам.

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр праці.

Соціологічні опитування.

Протягом року

Анкетування

Заступник директора з ВР, організатор, міністр  інформації.

1.

Участь у підготовці та проведенні Днів здоров'я, спортивних заходів, акцій, конкурсів, спрямованих на формування ЗСЖ

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр спорту і туризму.

1.

Участь у підготовці та проведенні предметних декад, олімпіад, конкурсів. Контроль за наявністю класних куточків, станом підручників.

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр освіти.

1.

Організація і проведення екологічних тижнів, акцій, операцій з охорони природи, озеленіння школи.

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр праці.

1.

Організація і проведення дозвілля, ігор на перервах для молодших школярів. Товариська допомога слабовстигаючим.

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр освіти.

1.

Організація і проведення профілактичних заходів по ПДР та ОБЖ.

Круглий стіл

Заступник директора з ВР, організатор, міністр МВС.

1.

Організація і проведення дня самоврядування.

2 рази на рік

Ділова гра

Міністерство освіти.

1.

Підведення підсумків роботи учнівського самоврядування за рік.

травень

Засідання

Заступник директора з ВР, організатор, кабінет міністрів.